O NAS

Wiktor

WIKTOR CIEPŁOWSKI

Na pierwszą wyprawę pojechał nieświadomy mniej więcej w połowie swojego życia płodowego. Wytrząsł się trochę w pociągu, zwiedził gruntownie jazzowe knajpki Sankt Petersburga, a na koniec dotarł do wybrzeża Morza Białego. Na dwa miesiące przed urodzeniem z zapałem wierzgał nogami na tatrzańskiej grani.
Urodził się 19.11.2003 roku, 65 minut po północy. Na świat zdecydowanie mu się nie spieszyło. Za to później świat najwyraźniej bardzo mu się spodobał, bo robił wszystko, żeby jak najszybciej zacząć go zwiedzać. Pierwszych kilka samodzielnych kroków postawił mając 8.5 miesiąca. Potem były kolejne – coraz dalej i dalej…
Uwielbia autobusy, tramwaje, pociągi i samoloty. Najbardziej te ostatnie. Najszczęśliwszy jest w podróży. Ponadto interesuje się architekturą i techniką. W wolnych chwilach uwielbia robić animacje. Na wyjazdach jednak najbardziej lubi obcować z przyrodą.

 

Marcel

MARCEL CIEPŁOWSKI

Urodził się w godzinę „W”, 1.08.2005 o siedemnastej, w chwili gdy zatrzymała się cała Warszawa, udekorowana biało-czerwonymi flagami. Niemal od pierwszych chwil życia podzielał „komunikacyjną” pasję brata. Pierwszy raz jechał autobusem w czwartej dobie życia. Zanim ukończył rok zdążył już pozjeżdżać na sankach z Góry Parkowej, obserwować gołębie na krakowskim rynku, kąpać się w suwalskich jeziorach, spędzić kilka nocy pod namiotem… Oprócz zainteresowania środkami lokomocji uwielbia także nurkować (gdziekolwiek – choćby w wannie, ale najbardziej oczywiście na rafie koralowej) i zwiedzać świątynie (ale tylko buddyjskie!). Jest wielkim miłośnikiem Gwiezdnych Wojen.

 

Kornel

KORNEL CIEPŁOWSKI

Najmłodszy, uwielbiany przez braci, mały łobuziak. Urodził się niespodziewanie - półtora miesiąca wcześniej, niż się go wszyscy spodziewali, 9.02.2011 roku. Pierwszy raz wyjechał poza Warszawę, jak osiągnął magiczną wagę 3 kg. Miał wtedy prawie 2 miesiące. Zanim skończył pół roku, spędził tydzień pod namiotem, kąpiąc się w misce nagrzanej na słońcu wody. Potem wyjeżdżał coraz dalej i dalej, aż  mając 11 miesięcy zawędrował na południową półkulę.O jego zainteresowaniach na tą chwilę można napisać tylko tyle, że na pewno nie jest nim jedzenie. Wiemy na pewno, że lubi chodzić, a nawet biegać. Ćwiczył to dzielnie na nierównych indonezyjskich chodnikach. Resztę zainteresowań będziemy uzupełniać na bieżąco ;-)

 

Magda

MAGDALENA CIEPŁOWSKA

Ukończyła Mongolistykę na Warszawskim UW. Wcześniej jednak zaczęła podróżować z plecakiem między innymi po Syberii. Parokrotnie przemierzała pieszo brzegi Bajkału, Sajany i Ałtaj. Była też na Kamczatce, w Mongolii, Australii, Izraelu i Kanadzie. Azja to jej ukochany kontynent. Zanim zaczęła poświęcać prawie cały swój czas dzieciom, wspinała się w Tatrach i przeciskała w korytarzach grot i jaskiń. Uważa (zresztą słusznie), że posiadanie dzieci nie przeszkadza w spełnianiu swoich podróżniczych marzeń.

 

Łukasz

ŁUKASZ CIEPŁOWSKI

Po ukończeniu Wzornictwa Przemysłowego na Warszawskiej ASP przepracował ponad 14 lat w większych i mniejszych agencjach reklamowych. Podzielając podróżniczą pasję żony postanowił zacząć pracę jako wolny strzelec. Teraz nie musi nikogo prosić o urlop i z powodzeniem towarzyszy całej rodzinie w nawet miesięcznych wyprawach. Zajmuje się tworzeniem oprawy plastycznej do książek podróżniczych, ale również filmuje i tworzy animacje. Jest miłośnikiem muzyki - również etnicznej. Jest jednym z autorów ścieżki dźwiękowej do popularnych programów podróżniczych.